Lens Dünyası

Teslimat Bilgileri


GENEL TESLİMAT BİLGİLERİ
 
Vermiş olduğunuz siparişler tercih etmiş olduğunuz kargo firması ile sizlere ulaştırılır. Hafta içi saat 16:30 a, hafta sonu cumartesi 12,00 a kadar vermiş olduğunuz siparişlerin stoklarımızda olması durumunda aynı gün kargoya verilir ve mesafe durumuna göre 1-4 iş günü arasında tarafınıza teslim edilir.
 
Kargo firmalarının hafta sonu cumartesi günü yarım gün çalışmalarından dolayı cuma veya cumartesi günü vermiş olduğunuz siparişlerin teslimatı mesafe durumuna göre pazartesi günü gerçekleşebilir.
 
 
Teslimatta problemle karşılaşmamanız için üye formundaki adres ve telefon bilgileri tam ve doğru doldurulmalıdır. Bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması durumunda üyelik bilgilerinizi lütfen güncelleyiniz.
 
Normal süresinde teslim olmayan siparişleriniz için lütfen müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz.
 
STOK DURUMU
 
Online alışveriş sitemizde satılan ürünlerin genel itibari ile stokları depomuzda hazır olup, stok durumu ürünün talep durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
 
Genel olarak miyop (uzağı görememe) ve hipermetrop (yakını görememe) kusurları için üretilmiş sferik lensler ile kozmetik amaçlı renkli lenslerin belirli bir değere kadarı stoklamızda mevcut olup, vermiş olduğunuz siparişler aynı gün adresinize kargo edilir.
 
Astigmat (korneal eğrilik) kusurları için üretilen toric lensler sferik, silindirik ve axk gibi üç farklı değer kombinasyonuna sahip olduğu için toricler lenslerde tam anlamıyla stok yapma imkanı yoktur. Talebi fazla olan bazı değerlerin stoklarımızda mevcut olmasına rağmen genel itibari ile vermiş olduğunuz toric lens siparişleri için üretici veya distribütör firmalar ile iletişim kurularak sipariş vermiş olduğunuz ürünün stok durumu hakkında bilgi alınır. Ürünün stoklarda var olması durumunda aynı gün veya bir sonraki gün adresinize kargo edilir. Ürünün üretici veya distribütör firmanın stoklarında olmaması durumunda, tarafınızla iletişime geçilir ve sizden gelen onay ile ürünün siparişi verilir. Bu durumda siparişi verilen ürün yurtdışı sipariş olarak kabul edilir ve ürünün tarafınıza teslimatı 4 ila 6 hafta arasında gerçekleşir. Yurtdışı siparişi gerçekleşen ürünün geç teslimatından dolayı mağduriyetinizi gidermek için üretici ve distribütör firma tarafından aynı değerlerde deneme lensi tedarik edilerek tarafınıza kargo edilir.
 
Özel lensler kategorisinde tanımlı olan sert lensler, multifocal lensler, renk körlüğü lensleri siparişlerinizde, ürünün stoklarımızda olmaması durumunda yukarıda toric lenslerde anlatılan prosedür geçerlidir.
 
SİPARİŞ TAKİBİ
 
Siparişinizin durumunu istediğiniz zaman siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz.
 
TESLİM ALMA
 
Siparişini vermiş olduğunuz ürün aynı gün veya bir sonraki gün kargoya verilir. Kargo firmasının dağıtım güzergahının bölgesel olarak farklılık göstermesinden dolayı teslimat mesai saatleri içerisinde yapılamakta olup, teslimat için kesin bir saat dilimi yoktur.
 
Vermiş olduğunuz adreste bulunmamanız durumunda, kargo yetkilisi tarafından siparişinizi en yakın şubeden teslim alabileceğinizi bildiren bir notla haberdar ediliyorsunuz. Kargonuz üç gün boyunca size yakın şubede teslim almanız için bekletilecek olup üç günün sonunda kargonuzu teslim almamanız durumunda kargonuz kargo şirketi tarafından lensdunyasi.com’a iade edilecektir. Bu durumda ortaya çıkacak olan kargo iade masrafı ile siparişinizin tarafınıza tekrar kargo edilmesi masrafları tarafınıza fatura edilecektir.
 
Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kargo paketinizi, teslim aldığınız an, kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer ürününüz kargoda zarar görmüşse paketi size teslim eden kargo yetkilisine iade edebilirsiniz.