Lens Dünyası

Sonuçları Filtrele

Marka

  • DIĞERLERI
  • EUROCON
  • ZEISS / WÖHLK

Sert Lensler

Sert lensler de yumuşak lensler gibi kornea üzerine yerleştirilen, göz kusurlarını düzeltme veya tedavi etmek amacı ile kullanılan sert materyalden üretilmiştir protezlerdir. Geçmiş dönemlerde sadece sert lensler kullanılmaktaydı. Bu lensler oksijen geçirgenliği çok düşük olan materyalden üretiliyordu. Bu sebeple yeni bir materyal ile gaz geçirgen sert lensler üretilmeye başlandı. Bu yeni sert lensler kornea’ya oksijen geçişine izin verdiği için gaz geçirgen sert lensler diye adlandırılır.

Sert kontakt lensler yumuşak kontakt lenslerin kullanıldığı her türlü bozukluğunda kullanıldığı gibi yumuşak lenslerin yeterli olmadığı farklı hastalıkların düzeltilmesinde de kullanılır. Sert materyalden üretildikleri için kornea’nın şeklini almazlar, bu özelliklerinde dolayı yüksek astigmatizma ve keratokonus gibi hastalıklarda daha çok kullanılırlar.

Görünüşünü yenilemek, günlük hayatı daha özgür yaşamak isteyen özellikle yüksek astigmat veya keratokonus hastaları için sert lensler ideal bir seçenek olabilir.

50 / 80 / 100
11 sonuçtan 1 ile 11 arası görüntüleniyor.