Lens Dünyası

Sonuçları Filtrele

Marka

  • ALCON / CIBA VISION
  • BAUSCH & LOMB
  • DESIO
  • DIĞERLERI
  • SOLOTICA
  • TECH LENS (RAINBOW)
  • VSY

Renkli Lensler

Renkli lens genel olarak kozmetik amaçla göz renginin değiştirilmesi amacı ile kullanılan protezlerdir. Fakat renkli lensler günümüzde teknolojinin gelişimi ile kozmetik kullanımın yanında görme kusurlarının düzeltilmesi amacıyla miyop, hipermetrop ve astigmat hastaları tarafından da kullanılabilmektedir. Renkli lensler kullanım süresine, yapısına, materyaline göre farklı kategorilere ayrılır.

Renkli lensler kullanım sürelerine göre günlük renkli lensler, aylık renkli lensler veya yıllık renkli lensler olarak üçe ayrılır.

Renkli lensler renk yapısına göre hareli veya haresiz diye ikiye ayrılır. Hare normal insan gözünde renkli kısım irisin ile beyaz kısım sklera arasındaki koyu çerçeveye verilen addır. Renkli lensler şeffaf lenslerin üzerine veya arasına renk basılması ile elde edilir. Eğer basım işlemi sadece tek bir renkten ibaret ise haresiz renkli lens, basılan tek rengin etrafına koyu bir çerçeve de basılır ise hareli renkli lens elde edilir. Bu lensler çerçeveli, düz veya tek ton, üç ton gibi isimler ile de adlandırılır.

Lensin gözde kalış süresine göre hidrojel veya silikon hidrojel olarak ikiye ayrılır. Silikon hidrojel lensler su içeriği düşük oksijen geçirgenliği yüksek olup kullanıcının göz yapısına bağlı uzun süre gözde kalabilir. Doktor tavsiyesi ile 1 ay gece gündüz gözde kalan lensler mevcuttur. Hidrojel lensler ise su içeriği yüksek oksijen geçirgenliği daha düşük daha kısa süre gözde kalabilen lenslerdir.

Görünüşünü yenilemek, göz rengini değiştirmek isteyen kontakt lens kullanıcıları için renkli lensler ideal bir seçenek olabilir.

50 / 80 / 100
50 sonuçtan 1 ile 50 arası görüntüleniyor.